Szép Magyar Beszéd verseny

  • Megjelent: 21 February 2024

 

A 2023 / 2024. tanévi "Szép Magyar Beszéd" verseny

 

Péchy Blanka színművésznőnek 1960-ban tett alapítványa indította el a Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.

A 2023-2024. tanévi Kazinczy-verseny gimnáziumi kategória fővárosi fordulóját 2024. február 26-án és 27-én a délutáni órákban rendezzük meg a BMSZC Puskás Tivadar Távközlési és Informatikai Technikumban.

Tudnivalók a versennyel kapcsolatban

Helyszíne:

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum
Puskás Tivadar Távközlési Technikum Infokommunikációs Szakgimnáziuma
Budapest IX., Gyáli út 22. – nagy előadóterem (fszt. 9.)

Megközelíthető:

a 181-es busz Merényi Gusztáv kórházi megállójától közvetlenül
vagy
az 1-es villamos Albert Flórián úti megállójától 5-8 perces gyaloglással.

Ruhatár:

az alagsor 9.-ben

A verseny szóbeli részei nyilvánosak, a versengő diákok mellett a felkészítő kollégákat is szeretettel hívjuk, várjuk a Puskásba.

A forduló eredményeit igyekszünk már a versenyzárást követő napon, 28-án közzétenni itt, a honlapunkon.

A február 26-i versenynap programja:

Regisztráció és sorsolás: 14:00-tól 14:20-ig – nagy előadóterem (fszt. 9.) diákigazolvánnyal.

A versenyző tanulók szabadon választott szövegük három leadandó példányát is hozzák magukkal.

  • Köszöntés: 14:30
  • A hozott szövegek felolvasása: 14:40-től kb. 16:00-ig
  • Szünet
  • Az írásbeli feladatok megoldása: 16:20-tól
  • A kötelező szövegek felolvasása: 16:40-től kb. 18:00-ig


A február 27-i versenynap programja:

Regisztráció és sorsolás: 14:00-tól 14:20-ig – nagy előadóterem (fszt. 9.) diákigazolvánnyal.

A versenyző tanulók szabadon választott szövegük három leadandó példányát is hozzák magukkal.

  • Köszöntés: 14:30
  • A hozott szövegek felolvasása: 14:40-től kb. 15:40-ig
  • Szünet
  • Az írásbeli feladatok megoldása: 16:00-tól
  • A kötelező szövegek felolvasása: 16:20-től kb. 17:20-ig

 

A versenyzők beosztása:

Február 26-án
Alter-Tóth Franciska   Kispesti Deák Ferenc Gimnázium
Ranga Réka  Kispesti Deák Ferenc Gimnázium
Molnár Orsolya   Budapest II. Kerületi Móricz Zsigmond Gimnázium
Galló Noémi Léna   Budapest II. Kerületi Móricz Zsigmond Gimnázium
Szakács Lelle Dóra   Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Szőllőssy Fanny   Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
 Páczelt Zsófia Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium
 Balázs Vanessza Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium
Urbán Anna   ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium
Turiák Imola Boróka   Újpesti Könyves Kálmán Gimnázium
Leé Koppány  Budapest I. Kerületi Szilágyi Erzsébet Gimnázium
Seregi Anna   Corvin Mátyás Gimnázium
Gerhardt Fanni  Corvin Mátyás Gimnázium
Antal Anna Kata   BGSZC Budai Gimnázium és Szakgimnázium
Tóth Kristóf  BGSZC Budai Gimnázium és Szakgimnázium
Baross Imre   Szent Angéla Ferences Általános Iskola és Gimnázium
Szilágyi Lenke  Szent Angéla Ferences Általános Iskola és Gimnázium
Répás Lili  VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium
Koncz Bercel   VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium
Barna Zsolt Vencel  Budapest III. Kerületi Kerék Általános Iskola és Gimnázium
Pásztor Zoltán   Szent István Gimnázium
Thaly Bence Dániel   Szent István Gimnázium
Homó Zotmund Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola és Gimnázium
Máthé Imola  Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola és Gimnázium
Február 27-én
Akantisz Nóra  Budapest VIII. Kerületi Vörösmarty Mihály Gimnázium
Bedő Katica Boglárka   Budapest VIII. Kerületi Vörösmarty Mihály Gimnázium
Bakos Fruzsina   Budapest II. Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium
Mohl Anna Antónia  Budapest II. Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium
Brecsók Blanka   Veres Pálné Gimnázium
Gasztonyi Csaba   Veres Pálné Gimnázium
Kónya Szófia Nóra   Budapest XX. Kerületi Kossuth Lajos Gimnázium
Töttös Brúnó  10.E  Dózsa György Gimnázium és Táncművészeti Szakgimnázium
Páncsity Panna   Újpesti Károlyi István Általános Iskola és Gimnázium
Pirositz Márton György  Újpesti Károlyi István Általános Iskola és Gimnázium
Forró Bende   Újbudai Széchenyi István Gimnázium
Nagy-Szentesi Máté   ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium
Vizkelety Zita   ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium
Klein Krisztina  Forrai Metodista Gimnázium és Művészeti Technikum
Vincze Boglárka Forrai Metodista Gimnázium és Művészeti Technikum
Végh Júlia Natália   Baár-Madas Református Gimnázium
Habány Csanád Márk    Baár-Madas Református Gimnázium
Pesztericz Dóra     Óbudai Árpád Gimnázium
Kozma Boldizsár  11.d  Óbudai Árpád Gimnázium